Produkcja i sprzedaż elementów gumowych

Oferujemy produkcję i sprzedaż elementów z mieszanek gumowych i silikonowych, przeznaczonych do zabytkowych motocykli i motorowerów. Elementy są produkowane w Polsce, z wysokiej jakości materiałów.

Dbamy o to, aby:

– elementy były wykonane z odpowiedniej mieszanki, dostatecznie twardej, odpowiednio elastycznej, odpornej na warunki eksploatacji, w tym na olej i paliwa.

– elementy były zgodne wymiarowo z oryginałem, co pozwala na łatwy montaż i poprawne działanie.

Aktualna oferta dostępna na aukcjach: https://allegro.pl/uzytkownik/Motokristo_com

Poniższe zdjęcie przedstawia przekrój produkowanych elementów.

Doświadczenie przy renowacji motocykli uczy, że nawet elementy gumowe, pozornie elastyczne, mogą nie nadawać się do montażu z powodu źle dobranych wymiarów, parametrów czy własności. Przykładem mogą być manszety zawieszenia, które rozrywają się przy montażu czy uszczelki w układzie paliwowym puchnące i rozpadające się przy kontakcie z benzyną. Nasze elementy objęte są gwarancją poprawnego wykonania, łącznie z poprawną pracą po zamontowaniu. Przykładem mogą być widoczne na zdjęciu z prawej amortyzatory zawieszenia Simsona SR2. Zostały zmodyfikowane względem rozwiązania fabrycznego, żeby ich eksploatacja była jeszcze pewniejsza. Stalowe końcówki nie przylegają jedynie powierzchnią płaską, ale są zawulkanizowane dodatkową częścią ze stopniem.

Prace przy motocyklach pokazują też, że niektóre rozwiązania można nieco poprawić. Tak było w przypadku zestawu mocowania zbiornika paliwa do Junaka. Rozwiązanie przedstawione na zdjęciu obok gwarantuje pewne mocowanie zbiornika i odizolowanie go od wibracji.

Oferujemy też projektowanie i wykonanie form i wdrożenie produkcji nowych elementów. Jest to możliwe na podstawie wzoru lub rysunku i przedstawienia zapotrzebowania ilościowego. Po odpowiednich ustaleniach możliwe jest wdrożenie produkcji elementów gumowych sprzedawanych na wyłączność.